Do wakacji zostało

Dla nauczycieli

Po kilku tygodniach nauki i poznawania reguł rządzących życiem ucznia, tegoroczni pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W czwartek (25.10) w Szkole Podstawowej im.Augustyna Necla w Mieroszynie miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
W blasku fleszy i w obecności kolegów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, pierwszaki zaprezentowały to, czego zdążyły nauczyć się przez krótki czas pobytu w szkole, pięknie prezentując krok poloneza, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po złożeniu uroczystego ślubowania na szkolny sztandar, każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej im. Augustyna Necla w Mieroszynie i otrzymał dyplom upamiętniający to wydarzenie.

W tym wyjątkowym dniu Samorząd Uczniowski przedstawił pierwszakom Anioły wybrane spośród starszych kolegów, które złożyły uroczystą przysięgę, obiecując tym samym, że zawsze będą czuwały nad młodszymi kolegami.

Pani dyrektor Katarzyna Pych nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.

Gratulacjom i życzeniom jak najlepszych ocen i wzorowego zachowania, towarzyszyły upominki od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i starszych kolegów z klasy II.

Mamy nadzieję, że PIERWSZAKI dotrzymają danego słowa i przyjaźnie zaproszeni w mury szkoły, odwdzięczą się swoimi przyszłymi sukcesami, czego im i ich nauczycielom serdecznie życzymy!

zdjęcia z uroczystości >>

Brak grafik