Do wakacji zostało

Dla nauczycieli

W czwartek 15 listopada zawitała do nas Pani Ania Kaleta. Nasz gość w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” przeczytał dzieciom opowiadanie „A jak anakonda”. Było wesoło i ciekawie. Mali czytelnicy aktywnie słuchali tej i następnych historyjek. Zapoznali się z maskotkami przyniesionymi przez Panią bibliotekarkę, przedstawili swoje „grupowe” misie. A na końcu było „małe słodkie co nieco”. Dziękujemy!

galeria zdjęć >>

W dniu 05.11.2018 zaprosiliśmy do przedszkola panią Marię Antoniewicz Inspektora z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Pucku. Wspólnie z panią Marią zawitały do nas dwa adoptowane pieski ze schroniska w Dąbrówce: roczna Mia oraz 11- letni Maylo.

Głównym celem spotkania była pogadanka z dziećmi na temat właściwych postaw społecznych wobec świata zwierząt, w tym wobec zwierząt domowych, gospodarskich oraz wolno żyjących. Pani Maria opowiedziała nam o swojej pracy oraz pokazała zdjęcia porzuconych psów, zwierząt trzymanych na ciężkich łańcuchach oraz pouczyła nas jak wiele cierpienia przeszły psy, które obecnie znajdują się w schronisku. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się pieskami i jak trzeba postępować w kontakcie ze zwierzętami. To była cenna lekcja. Dziękujemy.

Z całego serca zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska w Dąbrówce.

galeria zdjęć >>

W środę odwiedził nas Pan Grzegorz Renusz, prywatnie tata Martynki z grupy średniaków. W związku z projektem "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" tata Martynki przeczytał nam bajki. "Świnka Peppa" zrobiła na każdym przedszkolaku wielkie wrażenie, biorąc pod uwagę medialny głos Pana Grzegorza, który przy okazji opowiedział dzieciom o swojej pracy.

a href="/galeria/rokszkolny1819/18-odwiedziny-taty-martynki/album/slides/01.jpg" target="_blank">

galeria zdjęć >>

6 listopada odwiedziła nas mama Anusi, która jest także przewodniczącą Rady Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mieroszynie. Wysłuchaliśmy bajki "trzy świnki", która najbardziej przypadła do gustu starszakom oraz "czerwony kapturek". Po wysłuchaniu bajek Pani Barbara przygotowała dla nas słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy za odwiedziny :)

galeria zdjęć >>

W piątkowe przedpołudnie 26 października 4,5,6-latki odwiedziły gospodarstwo Państwa Marszewskich. Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły zobaczyć zwierzęta hodowlane, zabudowę i maszyny rolnicze. Przedszkolaki usłyszały różne ciekawostki o życiu np. krów, świń czy kaczek. Przekonały się, jak dużo pracy i wysiłku musi włożyć w swoją pracę rolnik, aby każdy z nas mógł później ze smakiem zjeść dobry i zdrowy posiłek. Śmiałkowie wsiadali do ogromnego ciągnika, inni sprawdzali jak to jest ze zbożem lub jak dużo miejsca jest w maszynie do przechowywania mleka… Na koniec dzieci czekała miła niespodzianka – słodki poczęstunek przygotowany przez właścicieli gospodarstwa. Mimo nie do końca sprzyjającej aury, było to bardzo miłe i przyjemne spotkanie. Dziękujemy!

Brak grafik
niepal.jpg